Руйнуючи мовний бар’єр в український медичній спільноті, ми хочемо розширити можливості українських лікарів та стимулювати обмін знаннями між лікарями в Україні та за кордоном!

Наша історія

У 2021 році, під час стажування в Міністерстві охорони здоров’я України, я займалася документацією для атестації лікарів. Переглядаючи десятки портфоліо, я була вражена кількістю міжнародних конференцій, стажувань та навчальних програм, у яких брали участь наші лікарі. Це надихнуло мене створити проєкт, який би відкрив такі можливості для кожного лікаря та лікарки в Україні.

Я зрозуміла, що для цього потрібно подолати мовний бар’єр у медицині та науці, тому вирішила популяризувати вивчення англійської серед медичних працівників. Разом з досвідченими викладачами англійської ми організували серію безоплатних онлайн воркшопів з медичної англійської, отримавши фінансову підтримку від Американських рад. Так народився проєкт English2Doctors, який став кроком до того, щоб кожен український лікар мав доступ до міжнародних знань та досвіду.
— Тетяна Полякова, засновниця проєкту

Попередні набори English2Doctors

A stethoscope next to a pencil and some books

1-ий набір: 2021

  • 12 учасників

  • 8 воркшопів медичної англійської

  • 4 запрошений спікерів 

  • 8 виданих сертифікатів

A doctor in front of the computer

2-ий набір: 2022

  • Більше як 1700 заявок на участь

  • 55 фіналістів-учасників

  • 10 воркшопів медичної англійської

  • 7 граматичних воркшопів 

  • 8 запрошених спікерів

Tetiana Poliakova

Засновниця проєкту: Тетяна Полякова

Родом з Житомира, Тетяна навчалася в університетах США та Європи, що дозволило їй досконало вивчити англійську мову. Після завершення бакалаврату з біології в Рендольф коледжі у Вірджинії, США, Тетяна вступила до Каролінського університету у Швеці, де отримала ступінь магістра медичних наук в біомедицині. Над магістерською роботою вона працювала в Університеті Единбурга в Шотландії. Після повернення в Україну, Тетяна пройшла стажування в МОЗ, під час якого розпочала проєкт English2Doctors.

ЇЇ дослідницький досвід охоплює різноманіття предметів і методологій: від експериментальних лабораторних досліджень в імунології до якісного аналізу МРТ. Нещодавно, Тетяну було зарахована до PhD програми в нейронауці в Університеті Британської Колумбії в Канаді, яку вона розпочне восени 2022.

Тетяна має викладацький досвід як репетитор наук про життя, асистент професора та викладач англійської. Одна з її найбільших мрій - це відсутність мовного бар’єра в медичних та наукових спільнотах.